Olivia Business Centre partnerem Global Deans Forum 2019

Olivia Business Centre partnerem Global Deans Forum 2019

Wybitni goście z 34 krajów reprezentujący wszystkie kontynenty i wspólny cel – nauczać jeszcze efektywniej sprawiając, że niezależnie od szerokości geograficznej absolwent prawa rozpoczyna praktykę z poczuciem służby dla sprawiedliwości. Umiejętnie interpretując przepisy w duchu nowego paradygmatu, którym jest internacjonalizacja i globalizacja.

 

Po raz pierwszy w międzynarodowej historii Światowy Zjazd Dziekanów Prawa i konferencja Międzynarodowego Stowarzyszenia Szkół Prawa odbyła się w Polsce. Tym samym Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego dołączył do grona takich uczelni i miast, jak DohaSan FranciscoBuenos AiresMediolanMadrytSingapurCanberra, czy Montreal. Podobnie partnerująca wydarzeniu Olivia Business Centre, ponieważ to właśnie 32 piętro prestiżowego Olivia Top Star stało się wyjątkowym miejscem do wymiany poglądów na najbardziej aktualne tematy z dziedziny prawa.

- Wierzę, że widok rozciągający się z okien najwyższego budynku na Pomorzu Olivia Star na długo pozostanie w Państwa pamięci, stając się swoistym symbolem polskiej otwartości, gościnności i przekonania, że „lampą jest nakaz, a światłem prawo” – zapewniła przedstawicieli palestry Marta Kłos, Head of Sales & Marketing Olivia Top Star w Olivia Business Centre.

Jak podkreślali uczestnicy Forum wnioski ze spotkania otwierają nowe możliwości, co w praktyce oznacza, że system nauczania nie powinien ograniczać się wyłącznie do krajowych regulacji.

- Wydarzenie spotkało nas w bardzo dobrym miejscu, w którym jest edukacja prawnicza w Polsce. Priorytetem jest umiędzynarodowienie kształcenia, ponieważ dzisiejsza nauka prawa ma nowy paradygmat, który nazywa się internacjonalizacja i globalizacja. Nie możemy praktykować prawa, znając tylko to krajowe, dlatego staramy się uczyć studentów systemowego i funkcjonalnego podejścia. Chcemy, aby spotkania , akie jak te zaowocowały również nowymi możliwościami dla studentów – wymiana międzynarodowa sprawi, że otrzymają oni szanę poznawania innych systemów prawnych i innego widzenia prawa – podkreśliła Anna Jurkowska – Zeidler, Prodziekan ds. Studenckich i Nauki UG.

Tak organizatorzy, jak i uczestnicy byli zgodni, że kierunek nauczania powinien być jeden.

- Zastanówmy się przez moment, jaki nas otacza  świat prawny. Jest coraz więcej przepisów, sądów, procedur i zwykły człowiek w tym gąszczu czuje się po prostu zagubiony. Powstaje pytanie – czy spotka prawnika, którym przeprowadzi go przez te zawiłości, a może takiego, który wraz z nim w tym zginie. Dlatego prawnik granicy to wielkie wyzwanie nie tylko dla umiejętnego czytania przepisów – jego zadaniem jest dostrzegać, że za przepisami kryje się człowiek z krwi i kości, który przychodzi do prawnika, by ten dokonał interpretacji przepisu tak, by prawo wyszło poza sferę tekstową i aby można było powiedzieć, że przepis służy sprawiedliwości – ma pewność profesor Tomasz Koncewicz, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Global Deans Forum 2019.

Potrzeba zmiany paradygmatu nauczania prawa to najlepszy prognostyk dla dynamicznie rozwijających się firm, które coraz chętniej decydują się, by międzynarodowe oddziały otwierać właśnie w Gdańsku.

- Zjazd udowodnił ponad wszelką wątpliwość, że prawnik to nie tylko sędzia, prokurator i adwokat. Współcześnie prawnicy obsługują spółki w różny sposób, podobnie, jak absolwenci prawa, którzy angażują się w działalność biznesową na bardzo wielu polach. Wiedza studentów o tym, co dzieje się w Olivia Business Centre jest ogromna – chętnie relacjonują odbywające się wydarzenia, tu po sąsiedzku udają się na praktyki, tu szukają pracy, więc dzieje się to już w naturalny sposób – podsumowuje profesor Wojciech Zalewski Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

 

 

Olivia Business Centre – największe centrum biznesowe w Polsce Północnej, zlokalizowane w samym sercu Trójmiasta stanowi szczególny adres dla ponad 500 topowych firm. Swoje siedziby mają tu m.in. Amazon, Arrow Electronics, Bayer, Energa, PwC, Ricoh, Sii, czy ThyssenKrupp. 

Rozumiejąc, że o sukcesie przedsiębiorstwa decydują zróżnicowane czynniki, gwarantuje im – obok najwyższej jakości przestrzeni biurowych – dostęp do obecnych w centrum wyspecjalizowanych firm HR, IT, finansowych, świadczących usługi consultingowe, prawne czy marketingowe. Do dyspozycji najemców pozostają także m.in. centra konferencyjne, centrum medyczne z apteką, studio fitness CityFit, gimnazjum, przedszkole, żłobek, salon urody, notariusz czy punkt ładowania samochodów elektrycznych. Olivia aktywnie wspiera lokalną społeczność, realizuje też liczne projekty służące rozwojowi i integracji pracowników kompleksu. Regularnie odbywają się tu wydarzenia biznesowe, edukacyjne, kulturalne i sportowe. 

 

drukuj