Kobiecy rozwój nabiera tempa w O4 Flow

Kobiecy rozwój nabiera tempa w O4 Flow

 

Kobiece oblicze coworkingu nabiera wiatru w żagle. Po 3 miesiącach od otwarcia pierwszego w Polsce coworkingu dedykowanego paniom i przez nie współtworzonego widać, że dla płci pięknej Olivia Business Centre stała się miejscem gwarantującym rozwój.

 

- O4 Flow zostało stworzone przez kobiety z myślą o kobietach. Naszym celem jest wzmacnianie kobiet i wsparcie zarówno w rozwoju biznesu i osobistym. To dlatego nasze rezydentki mogą liczyć na pakiet bezpłatnych konsultacji z ekspertami z różnych dziedzin. Nasze poniedziałki (oprócz tego, że słodkie), są jeszcze księgowe, wtorki owocowe i prawnicze, a w kolejne dni tygodnia czeka coach, trenerka biznesu, ekspertki od wizerunku, budowania strategii i komunikacji w social mediachmówi Dominika Rossa szefowa O4 Flow.

Wyjątkowa przestrzeń inspiruje do działania w przeróżnych sektorach biznesu, a korzystające z niej panie mają okazję przełamać stereotypy zawodowe. Przykładem jest Fair It – projekt szkoleniowo – rekrutacyjny, którego zadaniem jest bezpośrednie zwiększenie udziału kobiet w zespołach IT. Zgodnie z jego założeniami przez 6 tygodni doświadczeni specjaliści z branży IT i HR ułatwią początkującym programistkom rozpoczęcie kariery w obszarze nowych technologii. Dzięki tej inicjatywie 20 kobiet zostanie świetnie przygotowanych do wejścia na rynek pracy IT, a część z nich rozpocznie pracę tuż po zakończeniu projektu.

Drugą stroną technicznego medalu są spotkania Olivia TechWomen, podczas których panie podnoszą swoje kompetencje w twardych obszarach IT, pozornie tylko zdominowanych przez mężczyzn. Na kolejne spotkanie O4 Flow zaprasza jeszcze w tym kwartale.

Prócz potrzeby rozwoju i szerokiego spektrum możliwości w ofercie O4 Flow panie po prostu chcą się dobrze czuć, dodając pracy potrzebny pierwiastek przyjemności. Według raportu o polskich coworkingach przeprowadzonego w 2018 roku kobiety w biznesie mają nieco inne potrzeby, są nastawione na sieciowanie, na działania wspólnotowe.

- Cieszy nas bardzo, że O4 Flow odwiedzają liczni goście, a liczba członkiń systematycznie się powiększa. A jeszcze bardziej cieszą kontakty i biznesowe relacje, jakie między sobą nawiązują nasze rezydentki. Panie, które chciałyby stać się częścią naszej społeczności zapraszam do grupy O4 Flow, którą z łatwością znajdziemy na Facebookupodkreśla Dominika Rossa.

 

 

 

 

 

 

Olivia Business Centre – największe centrum biznesowe w Polsce Północnej, zlokalizowane w samym sercu Trójmiasta stanowi szczególny adres dla ponad 500 topowych firm. Swoje siedziby mają tu m.in. Amazon, Arrow Electronics, Bayer, Energa, PwC, Ricoh, Sii, czy ThyssenKrupp. 

Rozumiejąc, że o sukcesie przedsiębiorstwa decydują zróżnicowane czynniki, gwarantuje im – obok najwyższej jakości przestrzeni biurowych – dostęp do obecnych w centrum wyspecjalizowanych firm HR, IT, finansowych, świadczących usługi consultingowe, prawne czy marketingowe. Do dyspozycji najemców pozostają także m.in. centra konferencyjne, centrum medyczne z apteką, studio fitness CityFit, gimnazjum, przedszkole, żłobek, salon urody, notariusz czy punkt ładowania samochodów elektrycznych. Olivia aktywnie wspiera lokalną społeczność, realizuje też liczne projekty służące rozwojowi i integracji pracowników kompleksu. Regularnie odbywają się tu wydarzenia biznesowe, edukacyjne, kulturalne i sportowe. 

 

drukuj