Kampania Razem Możemy Więcej otwiera Rok Edukacji Ekologicznej w Olivia Business Centre

Kampania Razem Możemy Więcej otwiera Rok Edukacji Ekologicznej w Olivia Business Centre

 

Trudno zadbać o lepsze jutro stojąc z boku. W trosce o środowisko i w obawie przed zagrożeniami, jakie niosą nasilające się zmiany klimatu Olivia Business Centre rozpoczyna Rok Edukacji Ekologicznej, którego ważnym elementem jest kampania Razem Możemy Więcej.

 

Rozmowy o działaniu na rzecz środowiska rozpoczęły się dość nietypowo.

- Gośćmi Olivia Business Centre byli uczniowie trójmiejskich szkół podstawowych i przedszkoli, które w swych programach kładą nacisk na edukację ekologiczną. 6 i 7 latki wzięły udział w „debacie”, podczas której „dyskutowały”, czym w ich pojęciu jest ochrona środowiska i czy warto jest być eko. W roli moderatorki spotkania odbywającego się w Sky Clubie wystąpiła Beata Bużan, nauczycielka, podróżniczka i pasjonatka ochrony środowiskaopowiada Dagmara Rybicka communication manager Olivia Business Centre.

Wnioski z „debaty” i ekologia widziana oczami dzieci stały się między innymi przyczynkiem do rozpoczęcia wspólnych działań na rzecz poprawy klimatu i próby ratowania coraz szybciej wyczerpujących się zasobów.

- Padło wiele trafnych spostrzeżeń i proponowanych rozwiązań. Dzieci w bezpośredni sposób dzieliły się z nami, co zrobić, aby świat stał się lepszy. Ta bezkompromisowość jest silnym argumentem do zmian, które leżą wyłącznie w naszych rękach, a to że Razem Możemy Więcej jest więcej, niż pewne. Do udziału w tegorocznej edycji kampanii Olivii zaprosiliśmy rezydujące u nas firmy, które na co dzień wdrażają programy skoncentrowane na ochronie środowiskatłumaczy Rybicka.

Kampanię rozpoczyna firma PwC, która wypowiedziała wojnę zanieczyszczeniom powietrza programem „Biznes kontra smog”. Rosnąca popularność inicjatywy przyciąga do udziału w projekcie kolejne organizacje, które mówią stop smogowi unoszącemu się nad miastem.

- Jednym z największych wyzwań PwC jest ochrona środowiska i powstrzymanie negatywnych zmian klimatycznych. Idea programu “Biznes kontra smog” ma realny wpływ - współpracujemy z najmłodszymi, dostajemy możliwość edukowania, uświadamiania i zaszczepiania chęci dbania o środowisko. Pierwsza edycja Biznes kontra Smog była pewnego rodzaju polem do doświadczeń. Na podstawie wniosków wystartowaliśmy z drugą, która jest coraz chętniej nagłaśniana, co potwierdza, że program ma sens – opowiadają gdańskie koordynatorki programu z ramienia PwC.

Rok Edukacji Ekologicznej, w którego skład wchodzi kampania to warsztaty, spotkania, wspólne akcje, które poprzez edukację podniosą poziom wiedzy i świadomości niezbędnej, aby razem zadbać o region, który zdaniem ekspertów określany jest mianem „perły” w skali kraju. Finałem będzie niespodzianka, którą przygotowują organizatorzy.

 

 

 

 

 

 

Olivia Business Centre – największe centrum biznesowe w Polsce Północnej, zlokalizowane w samym sercu Trójmiasta stanowi szczególny adres dla ponad 500 topowych firm. Swoje siedziby mają tu m.in. Amazon, Arrow Electronics, Bayer, Energa, PwC, Ricoh, Sii, czy ThyssenKrupp. 

Rozumiejąc, że o sukcesie przedsiębiorstwa decydują zróżnicowane czynniki, gwarantuje im – obok najwyższej jakości przestrzeni biurowych – dostęp do obecnych w centrum wyspecjalizowanych firm HR, IT, finansowych, świadczących usługi consultingowe, prawne czy marketingowe. Do dyspozycji najemców pozostają także m.in. centra konferencyjne, centrum medyczne z apteką, studio fitness CityFit, gimnazjum, przedszkole, żłobek, salon urody, notariusz czy punkt ładowania samochodów elektrycznych. Olivia aktywnie wspiera lokalną społeczność, realizuje też liczne projekty służące rozwojowi i integracji pracowników kompleksu. Regularnie odbywają się tu wydarzenia biznesowe, edukacyjne, kulturalne i sportowe. 

 

drukuj