Sii Polska w Olivii ze statusem legendy oraz szóstym tytułem Greate Place To Work

Sii Polska w Olivii ze statusem legendy oraz szóstym tytułem Greate Place To Work

Rezydująca w Olivia Business Centre firma Sii po raz szósty wyróżniona jako najlepsze miejsce pracy. Triumf giganta IT dopełnia przyznany po raz pierwszy status Legendy.

Rozwój Sii Polska w Olivia Business Centre jest historią inspirującego sukcesu. Wiodący dostawca usług IT, inżynieryjnych, digitalowych i Business Process Outsourcing (BPO) w Polsce działalność na Pomorzu rozpoczął w 2010 roku w liczącym 400 m2 biurze. Dynamika i skuteczność działania oparte na dbałości o pracowników spowodowały, że w ciągu 10 lat firma rozrastała się w ramach największego centrum biznesowego na Pomorzu i dziś trójmiejski oddział liczy niemal 1 000 pracowników, a biuro zajmuje powierzchnię ponad 10 000 metrów kwadratowych na ostatnich piętrach budynku Olivia Prime.

Tegoroczny sukces Sii jest dowodem na skuteczną politykę kadrową firmy. Po raz pierwszy tytuł Great Place to Work trafił do Sii Polska w 2015 roku, gdy w firmie pracowało 2 000 osób. W tym roku organizacja zdobyła go 6 raz z rzędu, zyskując uznanie zespołu, którego liczebność na przestrzeni ostatnich lat stale rośnie – dziś liczba ekspertów Sii przekroczyła 4 500.

– Tytuł Great Place to Work jest dla nas jedną z najważniejszych nagród, ponieważ pokazuje w sposób transparentny, co nasi pracownicy myślą o Sii Polska jako pracodawcy. Wszyscy możemy czuć się bardzo dumni, ponieważ przy tak szybkim tempie wzrostu atmosfera i duch zespołu pozostają świetne – mówi Gregoire Nitot, założyciel i prezes zarządu Sii Polska.

Przyznawane przez lata nagrody i status Legendy w ocenie opinii publicznej stały się synonimem stabilnego i przyjaznego miejsca pracy, którego biuro wciąż stanowi sensację i do tej pory nie ma odpowiednika w Polsce. Do dyspozycji pracowników oddano 9 prywatnych loggi, chętnie wykorzystywanych do pracy na leżaku w ciepłe dni. Alternatywą są 2 duże prywatne tarasy z widokiem na morze, z których pierwszy służy do wypoczynku, a drugi zlokalizowany przy głównej jadalni jest doskonałym miejscem na lunch. Odpowiedzią na oczekiwania pracowników jest wystrój inspirowany biophilic design, którego dopełnieniem są zjeżdżalnie i ścianki wspinaczkowe pomiędzy piętrami. Projekt przestrzeni autorstwa pracowni Design Anatomy z Olivia Business Centre w 2019 zdobył nagrodę w konkursie Office Star zwyciężając w kategorii „Najlepsza przestrzeń rekreacyjna w Polsce” oraz wyróżnienie dla „Najlepszego biura w Trójmieście”.

– Zdobyty 6-ty raz z rzędu tytuł jest powodem do dumy dla wszystkich naszych Power People! To my wszyscy tworzymy wspólnie naszą firmę, realizujemy misję, osiągamy cele i działamy na co dzień według kluczowych 14 wartości. Ta nagroda jest potwierdzeniem tego, że tak właśnie jest! Z drugiej strony jest też odpowiedzialnością i zobowiązaniem do dalszych starań i usprawniania konkretnych obszarów. Ale dzisiaj przede wszystkim świętujemy, chociaż online i na odległość, to jednak z radością i dumą w sercach – mówi Joanna Kucharska, CHRO w Sii Polska. 

Tegoroczne wyniki badania Great Place to Work pokazują, że podjęte przez Sii Polska w poprzednich latach działania, takie jak uruchomienie Programu Sponsoringu Pasji, skupiającego się na działalności charytatywnej Sii Power Volunteers, czy umożliwiającej zmianę ścieżki kariery aplikacji Job Changer, obecnie wskazywane są przez pracowników jako najlepsze inicjatywy minionego roku. Kluczowym elementem badania Najlepszego Pracodawcy Roku są opinie pracowników, które stanowią 2/3 całkowitej oceny uwzględniającej 5 wymiarów: wiarygodności, szacunku, uczciwości, dumy i koleżeństwa. Tegoroczne wysokie wyniki pozwoliły firmie powtórzyć sukces z poprzednich lat, ponieważ aż 89% pracowników Sii Polska zadeklarowało, że ich firma jest świetnym miejscem pracy – tym samym o 2% poprawiając wynik z ubiegłego roku.

Olivia Business Centre w Gdańsku to największe i najnowocześniejsze centrum biurowo-biznesowe w regionie. Jego docelowa wielkość przekroczy 200 000 mkw., a już obecnie wynosi 175 000 m kw., co uczyniło Olivia Business Centre największym projektem biurowym w Polsce. Najwięksi rezydenci Olivii to Airhelp, Amazon, Arrow, Bayer, Energa, EPAM, Fujifilm, Nordea, PwC, Ricoh, Sii, Staples, ThyssenKrupp.

Olivia Business Centre to jednak znacznie więcej niż budynki. Regularnie odbywają się tutaj wydarzenia biznesowe, edukacyjne, kulturalne i sportowe. Do dyspozycji Rezydentów centrum pozostają 3 duże centra konferencyjne i szereg mniejszych, 2 centra medyczne z apteką, 10 restauracji i kawiarni, przedszkole, żłobek, szkoła podstawowa i liceum, 4 banki, wielkie centrum fitness, salon piękności, notariusz, punkt ładowania samochodów elektrycznych oraz O4, jeden z największych coworkingów w Polsce. W lipcu 2019 roku w Olivii Star, najwyższym budynku Polski północnej otworzona została ogólnodostępna kondygnacja widokowa, umożliwiająca widok 360 st. na całe Trójmiasto oraz najwyżej położone w Polsce centrum konferencyjne, na wysokości blisko 160 metrów nad ziemią. Na 33 piętrze znajdują się dwie prestiżowe restauracje: Arco i Treinta y Tres, prowadzone przez Paco Péreza, jednego z najbardziej utytułowanych szefów kuchni na świecie. Centrum posiada ponad 1600 miejsc parkingowych, kilkaset stojaków rowerowych oraz dużą szatnię z prysznicami dla rowerzystów w każdym z 7 budynków.

drukuj

Kontakt dla mediów

Krzysztof Król
Manager Komunikacji

Krzysztof.Krol@oliviacentre.com
728 612 070